Praha školská

Praha školská

Jungmannova 35/29, 110 00, Praha 1
775 981 479 - Mgr. Šárka Mrázová (šéfredaktorka)

Web Praha školská bude přinášet informace o vzdělávání v Praze i zpravodajství ze školství.

Praha má nový webový portál, který informuje o vzdělávání v metropoli a jejím okolí. Web Praha školská od loňského prosince úspěšně testoval svůj provoz a začátkem června byl oficiálně převeden pod hlavní server pražského magistrátu. Na internetové stránce www.prahaskolska.eu tak najdou žáci, jejich rodiče i učitelé a ředitelé škol zajímavosti a aktuality z oblasti školství. Do konce letošního roku by se zde měly sdružit i všechny informace z původního magistrátního webu, které využívá zejména pedagogická obec a školy.

Web Praha školská spravuje Pražský inovační institut ve spolupráci se Smíchovskou střední průmyslovou školou a gymnáziem. Stálou redakci tvoří tým s novinářskými zkušenostmi a externě přispívají kromě učitelů i žáci pražských středních škol, a to do speciální sekce Studentské zpravodajství.

Praha školská se má pro žáky, rodiče, učitele, ale i pro veřejnost stát školským průvodcem, jak vypadá školství v Praze. Web má být také informačním a inspiračním místem pro učitele a odbornou veřejnost.

Portál Praha školská by se měl od letošního roku účastnit i podpory mediální výchovy na pražských školách, dokumentovat příklady dobré praxe na všech stupních vzdělávání v metropoli a šířit osvětu při zapojování moderních technologií. Jeho činnost byla zahájena v souvislosti s jubilejním 25. ročníkem veletrhu Schola Pragensis 2020, který se loni v listopadu poprvé v historii uskutečnil online.

Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za správnost a úplnost údajů.